Sanok.TV

Ekran na Sanok i okolice

Witaj!

Sanok to jedno z najstarszych miast w południowo-wschodniej Polsce i główny ośrodek historycznej Ziemi Sanockiej. Niegdyś uprzemysłowiony, eksportujący swoje produkty maszynowe i chemiczne poza Polskę i Europę, dziś Sanok zmienia swój profil. Kwitnie tu kultura, oświata i sport. Coraz bogatsza staje się też oferta turystyczna, czyniąca Sanok interesującym punktem docelowym dla turystów, a nie jedynie bazą dla wycieczek w Bieszczady.

Zapraszamy do Sanoka!

Promocja Sanockiego Skansenu!

Wiejskie świątynie, chaty, sprzęty... Galicyjski Rynek... Stare maszyny, pojazdy... Wszystko przepięknie sfilmowane i zmontowane przez DKX Pictures!

dkx_pictures
Przepiękny film wprowadzający do sanockiego skansenu.

IV liga 2019/2020, Grupa Podkarpacka

Źródła: 90minut.pl  |  ekoball.pl
Terminarz
DataMeczRezultat
2019-08-09Ekoball Sanok - KS Pilzno2 - 0
2019-08-15Błękitni Ropczyce - Ekoball Sanok5 - 1
2019-08-18Ekoball Sanok - Piast Tuczempy0 - 1
2019-08-24Karpaty Krosno - Ekoball Sanok1 - 3
2019-08-28Ekoball Sanok - Sokół Kolbuszowa Dolna0 - 0
2019-09-01Stal II Stalowa Wola - Ekoball Sanok2 - 2
2019-09-07Ekoball Sanok - Start Pruchnik4 - 0
2019-09-14Głogovia Głogów Małopolski - Ekoball Sanok0 - 0
2019-09-20Ekoball Sanok - Korona Rzeszów0 - 0
2019-09-27KS Wiązownica - Ekoball Sanok2 - 1
2019-10-04Ekoball Sanok - Stal II Mielec1 - 3
2019-10-12/13Ekoball Sanok - Polonia Przemyśl1 - 2
2019-10-18Ekoball Sanok - JKS 1909 Jarosław1 - 1
2019-10-26/27Ekoball Sanok - Partyzant Targowiska
2019-11-16/17Igloopol Dębica - Ekoball Sanok
2019-11-2/3Wisłok Wiśniowa - Ekoball Sanok
2019-11-9/10Ekoball Sanok - Izolator Boguchwała
Tabela
#ZespółMZRPPKTBRST
1 Korona Rzeszów1394031198
2 KS Wiązownica13913283217
3 JKS 1909 Jarosław13733242213
4 Stal II Mielec13724232917
5 Partyzant Targowiska13643221813
6 Igloopol Dębica13562212116
7 Piast Tuczempy13553201612
8 Błękitni Ropczyce13535181816
9 Izolator Boguchwała12462181917
10 Głogovia Głogów Małopolski12534182213
11 Wisłok Wiśniowa13463182518
12 Polonia Przemyśl13535182218
13 Ekoball Sanok13355141617
14 Karpaty Krosno13256111016
15 Sokół Kolbuszowa Dolna13256111526
16 KS Pilzno13328111831
17 Stal II Stalowa Wola1314871734
18 Start Pruchnik1301121744
0
Strzelcy
#ZawodnikBramki
1Kuzio, Mateusz4
2Niemczyk, Damian3
Ząbkiewicz, Jakub3
4Sieradzki, Bartosz2
5Lusiusz, Gabriel1
Sobolak, Sebastian1
Adamiak, Karol1
Tabisz, Łukasz1

KSU - Moje Bieszczady

  • Góry, aż do nieba i zieleni krzyk.
  • Polna droga pośród kwiatów i złamany krzyż.
  • Strumień skryty w mroku i zdziczały sad.
  • Stara cerkiew pod modrzewiem i pęknięty dzwon.
  • Zarośnięty cmentarz, na nim dzikie bzy.
  • Ileż łez i ileż krzywdy. Ileż ludzkiej krwi...
Przepiękna piosenka KSU o miłości do Bieszczad, niezachwianej trudną przeszłością.

Tego nie zobaczysz w telewizji publicznej!

Powiedzmy sobie otwarcie, bo tego się w Polsce nie mówi. Kto dał gwarancję... Ja o tym mówię od 88 roku. Kto dał gwarancję, że w Polsce nie będzie ujawniona agentura wojskowa i cywilna do końca? Tą instytucją, która dała gwarancję, jest hierarchia Kościoła Katolickiego w Polsce w osobie biskupa Orszulika (wrocławskiego) i Dąbrowskiego. Można sprawdzić w książce Generał Kiszczak mówi... prawie wszystko..., wydanej na początku lat 90tych.

Robert Majka
Poseł niezrzeszony, Robert Majka, o agenturalnej przeszłości polskich polityków i herarchów Kościoła Katolickiego. Materiał wRealu24.pl.

Leszek Żebrowski o stosunku mniejszości narodowych do podziemia niepodległościowego oraz wzruszająca dekoracja Basi Poleszuk!

Od tamtych wydarzeń, które tu, w tym terenie drażnią, minęły prawie trzy pokolenia. Jest to rana, która się nie goi, dlatego, że w znacznym stopniu jest bardzo sztucznie podsycana. Po to, żeby właśnie dzielić, jątrzyć... Żebyśmy nie znaleźli żadnego punktu stycznego... Żeby do tego porozumienia nie doszło. Cała nasza historia z tego okresu, o którym będę mówił, ale także wcześniejsza, jest zakłamywana. Jet to robione systematycznie, stale, przez bardzo różne srodowiska.

Nie ma dyskusji z takim przeciwnikiem, który nie uznaje czegoś takiego, jak fakty. Fakty w historii są tym, czym dogmaty w religii. Jeśli je zabierzemy, to cała konstrukcja runie.

Leszek Żebrowski
Publicysta historyczny i działacz społeczno-polityczny, Leszek Żebrowski, o odkłamywaniu polskiej historii. Materiał wRealu24.pl.