Sanok.TV

Ekran na Sanok i okolice

Witaj!

Sanok to jedno z najstarszych miast w południowo-wschodniej Polsce i główny ośrodek historycznej Ziemi Sanockiej. Niegdyś uprzemysłowiony, eksportujący swoje produkty maszynowe i chemiczne poza Polskę i Europę, dziś Sanok zmienia swój profil. Kwitnie tu kultura, oświata i sport. Coraz bogatsza staje się też oferta turystyczna, czyniąca Sanok interesującym punktem docelowym dla turystów, a nie jedynie bazą dla wycieczek w Bieszczady.

Zapraszamy do Sanoka!

Promocja Sanockiego Skansenu!

Wiejskie świątynie, chaty, sprzęty... Galicyjski Rynek... Stare maszyny, pojazdy... Wszystko przepięknie sfilmowane i zmontowane przez DKX Pictures!

dkx_pictures
Przepiękny film wprowadzający do sanockiego skansenu.

Uwierz Polsko!

Naszej wiary nie zabraknie nam.
Żaden wróg nie zwycięży Boga w nas!
Z Bogiem zawsze pokonamy każde zło,
Dopomóż Boże nam, dopomóż nam…

Dla Niepodległej Szli!

Kiedy nie było Jej na mapie
i nie istniała w Europie,
w sercach Polaków zawsze żyła,
myśl o wolności siłą była.

Egzekucja w Markowej.

Pośród dziecięcej rozpaczy
Padł strzał. Jeden, drugi, trzeci.
To strzelał niemiecki żandarm
Do biednych, płaczących dzieci.

Sanocki Sport w Obiektywie

Piłka Nożna

Ekoball Stal Sanok | IV liga 2020/2021 | Grupa Podkarpacka

Źródła: 90minut.pl  |  ekoball.pl
Terminarz
DataMeczRezultat
2020-07-26Wisłok Wiśniowa - Ekoball Sanok3 - 1
2020-07-29Ekoball Sanok - Sokół Nisko3 - 3
2020-08-01Piast Tuczempy - Ekoball Sanok2 - 2
2020-08-08Ekoball Sanok - Resovia II1 - 0
2020-08-12Legion Pilzno - Ekoball Sanok3 - 1
2020-08-15Ekoball Sanok - Polonia Przemyśl1 - 0
2020-08-21Błękitni Ropczyce - Ekoball Sanok0 - 1
2020-08-26Ekoball Sanok - Stal II Stalowa Wola1 - 0
2020-08-29Czarni 1910 Jasło - Ekoball Sanok2 - 0
2020-09-05Ekoball Sanok - Izolator Boguchwała0 - 3
2020-09-09Igloopol Dębica - Ekoball Sanok0 - 0
2020-09-12Ekoball Sanok - JKS Jarosław1 - 2
2020-09-20Sokół Kolbuszowa Dolna - Ekoball Sanok
Tabela
#ZespółMZRPPKTBRST
1 Piast Tuczempy12921292913
2 Legion Pilzno12723232114
3 Korona Rzeszów12723232815
4 JKS Jarosław12714222012
5 Igloopol Dębica1163221105
6 Wisłok Wiśniowa11632212519
7 Izolator Boguchwała12633212112
8 Karpaty Krosno1062220166
9 Głogovia Głogów Małopolski12624202117
10 Sokół Kolbuszowa Dolna12534181310
11 Błękitni Ropczyce12516161519
12 Ekoball Sanok12435151218
13 Polonia Przemyśl12435151618
14 Sokół Nisko11353142319
15 Czarni 1910 Jasło11425141620
16 Stal II Mielec12417131214
17 Partyzant Targowiska12417131322
18 Lechia Sędziszów Małopolski12336121719
19 Start Pruchnik1233612916
20 Stal II Stalowa Wola1230991736
21 Orzeł Przeworsk1213861327
22 Resovia II1212951026
Strzelcy
#ZawodnikBramki
1Adamiak, Karol3
Sobolak, Sebastian3
3Kaczmarski, Konrad2
4Jakubowski, Kamil1
Tabisz, Łukasz1
Niemczyk, Damian1

KSU - Moje Bieszczady

  • Góry, aż do nieba i zieleni krzyk.
  • Polna droga pośród kwiatów i złamany krzyż.
  • Strumień skryty w mroku i zdziczały sad.
  • Stara cerkiew pod modrzewiem i pęknięty dzwon.
  • Zarośnięty cmentarz, na nim dzikie bzy.
  • Ileż łez i ileż krzywdy. Ileż ludzkiej krwi...
Przepiękna piosenka KSU o miłości do Bieszczad, niezachwianej trudną przeszłością.

Tego nie zobaczysz w telewizji publicznej!

Powiedzmy sobie otwarcie, bo tego się w Polsce nie mówi. Kto dał gwarancję... Ja o tym mówię od 88 roku. Kto dał gwarancję, że w Polsce nie będzie ujawniona agentura wojskowa i cywilna do końca? Tą instytucją, która dała gwarancję, jest hierarchia Kościoła Katolickiego w Polsce w osobie biskupa Orszulika (wrocławskiego) i Dąbrowskiego. Można sprawdzić w książce Generał Kiszczak mówi... prawie wszystko..., wydanej na początku lat 90tych.

Robert Majka
Poseł niezrzeszony, Robert Majka, o agenturalnej przeszłości polskich polityków i herarchów Kościoła Katolickiego. Materiał wRealu24.pl.

Leszek Żebrowski o stosunku mniejszości narodowych do podziemia niepodległościowego oraz wzruszająca dekoracja Basi Poleszuk!

Od tamtych wydarzeń, które tu, w tym terenie drażnią, minęły prawie trzy pokolenia. Jest to rana, która się nie goi, dlatego, że w znacznym stopniu jest bardzo sztucznie podsycana. Po to, żeby właśnie dzielić, jątrzyć... Żebyśmy nie znaleźli żadnego punktu stycznego... Żeby do tego porozumienia nie doszło. Cała nasza historia z tego okresu, o którym będę mówił, ale także wcześniejsza, jest zakłamywana. Jet to robione systematycznie, stale, przez bardzo różne srodowiska.

Nie ma dyskusji z takim przeciwnikiem, który nie uznaje czegoś takiego, jak fakty. Fakty w historii są tym, czym dogmaty w religii. Jeśli je zabierzemy, to cała konstrukcja runie.

Leszek Żebrowski
Publicysta historyczny i działacz społeczno-polityczny, Leszek Żebrowski, o odkłamywaniu polskiej historii. Materiał wRealu24.pl.