Sanok.TV

Ekran na Sanok i okolice

Witaj!

Sanok to jedno z najstarszych miast w południowo-wschodniej Polsce i główny ośrodek historycznej Ziemi Sanockiej. Niegdyś uprzemysłowiony, eksportujący swoje produkty maszynowe i chemiczne poza Polskę i Europę, dziś Sanok zmienia swój profil. Kwitnie tu kultura, oświata i sport. Coraz bogatsza staje się też oferta turystyczna, czyniąca Sanok interesującym punktem docelowym dla turystów, a nie jedynie bazą dla wycieczek w Bieszczady.

Zapraszamy do Sanoka!

Promocja Sanockiego Skansenu!

Wiejskie świątynie, chaty, sprzęty... Galicyjski Rynek... Stare maszyny, pojazdy... Wszystko przepięknie sfilmowane i zmontowane przez DKX Pictures!

dkx_pictures
Przepiękny film wprowadzający do sanockiego skansenu.

Uwierz Polsko!

Naszej wiary nie zabraknie nam.
Żaden wróg nie zwycięży Boga w nas!
Z Bogiem zawsze pokonamy każde zło,
Dopomóż Boże nam, dopomóż nam…

Dla Niepodległej Szli!

Kiedy nie było Jej na mapie
i nie istniała w Europie,
w sercach Polaków zawsze żyła,
myśl o wolności siłą była.

Egzekucja w Markowej.

Pośród dziecięcej rozpaczy
Padł strzał. Jeden, drugi, trzeci.
To strzelał niemiecki żandarm
Do biednych, płaczących dzieci.

Sanocki Sport w Obiektywie

Piłka Nożna

Ekoball Stal Sanok | IV liga 2019/2020 | Grupa Podkarpacka

Źródła: 90minut.pl  |  ekoball.pl
Terminarz
DataMeczRezultat
2019-08-09Ekoball Sanok - KS Pilzno2 - 0
2019-08-15Błękitni Ropczyce - Ekoball Sanok5 - 1
2019-08-18Ekoball Sanok - Piast Tuczempy0 - 1
2019-08-24Karpaty Krosno - Ekoball Sanok1 - 3
2019-08-28Ekoball Sanok - Sokół Kolbuszowa Dolna0 - 0
2019-09-01Stal II Stalowa Wola - Ekoball Sanok2 - 2
2019-09-07Ekoball Sanok - Start Pruchnik4 - 0
2019-09-14Głogovia Głogów Małopolski - Ekoball Sanok0 - 0
2019-09-20Ekoball Sanok - Korona Rzeszów0 - 0
2019-09-27KS Wiązownica - Ekoball Sanok2 - 1
2019-10-04Ekoball Sanok - Stal II Mielec1 - 3
2019-10-12Ekoball Sanok - Polonia Przemyśl1 - 2
2019-10-18Ekoball Sanok - JKS 1909 Jarosław1 - 1
2019-10-26Ekoball Sanok - Partyzant Targowiska2 - 0
2019-11-03Wisłok Wiśniowa - Ekoball Sanok0 - 2
2019-11-09Ekoball Sanok - Izolator Boguchwała4 - 1
2019-11-16Igloopol Dębica - Ekoball Sanok1 - 2
2020-03-07KS Pilzno - Ekoball Sanok1 - 3
Tabela
#ZespółMZRPPKTBRST
1 KS Wiązownica181413434419
2 Korona Rzeszów181152382515
3 Stal II Mielec181044343919
4 Piast Tuczempy18873312714
5 Ekoball Sanok18855292920
6 Głogovia Głogów Małopolski18774283015
7 JKS 1909 Jarosław18954272715
8 Błękitni Ropczyce18837272421
9 Igloopol Dębica18684262620
10 Wisłok Wiśniowa18666243225
11 Izolator Boguchwała18585232329
12 Partyzant Targowiska18657231925
13 Polonia Przemyśl18648222627
14 Karpaty Krosno18486202020
15 Sokół Kolbuszowa Dolna18378162733
16 KS Pilzno184212142344
17 Stal II Stalowa Wola18151282053
18 Start Pruchnik18021621057
Strzelcy
#ZawodnikBramki
1Niemczyk, Damian7
2Sobolak, Sebastian5
3Kuzio, Mateusz4
4Ząbkiewicz, Jakub3
5Adamiak, Karol2
Sieradzki, Bartosz2
7Jakubowski, Kamil1
Femin, Arkadiusz1
Słysz, Kacper1
Tabisz, Łukasz1
Lusiusz, Gabriel1
Zajdel, Seweryn1

KSU - Moje Bieszczady

  • Góry, aż do nieba i zieleni krzyk.
  • Polna droga pośród kwiatów i złamany krzyż.
  • Strumień skryty w mroku i zdziczały sad.
  • Stara cerkiew pod modrzewiem i pęknięty dzwon.
  • Zarośnięty cmentarz, na nim dzikie bzy.
  • Ileż łez i ileż krzywdy. Ileż ludzkiej krwi...
Przepiękna piosenka KSU o miłości do Bieszczad, niezachwianej trudną przeszłością.

Tego nie zobaczysz w telewizji publicznej!

Powiedzmy sobie otwarcie, bo tego się w Polsce nie mówi. Kto dał gwarancję... Ja o tym mówię od 88 roku. Kto dał gwarancję, że w Polsce nie będzie ujawniona agentura wojskowa i cywilna do końca? Tą instytucją, która dała gwarancję, jest hierarchia Kościoła Katolickiego w Polsce w osobie biskupa Orszulika (wrocławskiego) i Dąbrowskiego. Można sprawdzić w książce Generał Kiszczak mówi... prawie wszystko..., wydanej na początku lat 90tych.

Robert Majka
Poseł niezrzeszony, Robert Majka, o agenturalnej przeszłości polskich polityków i herarchów Kościoła Katolickiego. Materiał wRealu24.pl.

Leszek Żebrowski o stosunku mniejszości narodowych do podziemia niepodległościowego oraz wzruszająca dekoracja Basi Poleszuk!

Od tamtych wydarzeń, które tu, w tym terenie drażnią, minęły prawie trzy pokolenia. Jest to rana, która się nie goi, dlatego, że w znacznym stopniu jest bardzo sztucznie podsycana. Po to, żeby właśnie dzielić, jątrzyć... Żebyśmy nie znaleźli żadnego punktu stycznego... Żeby do tego porozumienia nie doszło. Cała nasza historia z tego okresu, o którym będę mówił, ale także wcześniejsza, jest zakłamywana. Jet to robione systematycznie, stale, przez bardzo różne srodowiska.

Nie ma dyskusji z takim przeciwnikiem, który nie uznaje czegoś takiego, jak fakty. Fakty w historii są tym, czym dogmaty w religii. Jeśli je zabierzemy, to cała konstrukcja runie.

Leszek Żebrowski
Publicysta historyczny i działacz społeczno-polityczny, Leszek Żebrowski, o odkłamywaniu polskiej historii. Materiał wRealu24.pl.